Varase rahvusvahelise kaastootmise juriidika ja parimad praktikad
Loov Euroopa MEDIA programm tutvustas eelmise aastal uut kaasarendus toetusskeemi (co-development). Audiovisuaalvaldkonnale on taoline väga varases etapis rahvusvaheline kaastootmine pigem harjumatu ja uus. Sessiooni jooksul räägimegi, mida varane kaastootmine juriidilise poole pealt tähendab, milliseid kokkuleppeid produtsendid nii vaarases staadiumis teha võiks ja mida vältida. Teemat käsitleb oma ala kogenud asjatundja Guido Hettinger (Eric Pommer Instituut, Brehm & v. Moers, Saksamaa), kes omab mitmekümne aastast rahvusvahelist nõustamiskogemust audiovisuaalvalkonna juristina. Ta on olnud mitmete tuntud rahvusvaheliste telesarjade, filmide ja teleprogrammide juures produtsentide juriidiline nõustaja.
Praktilise poole pealt saab sõna ligi kakskümmend aastat rahvusvahelisi kaastootmisi teinud ja hulgalisi auhindu võitnud soome produtsent/ režissöör Hanna Hemila (Handle Productions), kelle viimasele projektile on LE MEDIA programm eraldanud kaasarenduse toetuse. Hanna veab Guidoga vestlust toetudes oma kogemusele ja proovides mõtestada varase kaastootmise erinevaid külgi.
Loeng-vestlus toimub Industy@Tallinn&BE raames 23. november kell 12-13:30 (EET) Nordic Hotel Forumis, 2. korruse ruumis Arcturus.
Võimalus loengut online kuulata on industry.poff.ee kodulehelt.
Registreerimine: https://forms.ecampus-epi.de/registration-international-co-productions-in-early-stages/
Ürituse korraldajad on Loov Euroopa MEDIA Balti ja Põhjamaade Infolauad koostöös Erich Pommer Instituudiga.