Loov Euroopa kultuuri silmaringi TV

print

Milliseks kujuneb kultuuripoliitika pärast kriisi? Oleme siia kokku kogunud intervjuud Euroopa juhtivate ekspertidega. Oma arvamust avaldavad Toni Attard, Philippe Kern, David Parrish, Cristina Farinha, Joost Heinsius, Paul Stepan, Silja Suntola, Outi Raatikainen, Tom Fleming.

Jagame ka Euroopa klastritekoostööplatvormi ja KEA uuringuid ja analüüse. Jälgida saab ka kultuuripealinnade plaane kriisiga kohanemiseks.

Lisaks oleme lehele koondanud kriisist väljumiseks kasulikku lisamaterjali.

Intervjuu Toni Attardiga

Kuigi kriis kandub üle kogu maailma, alustame kultuuripoliitika kujundajate võrgustiku liikmete intervjuude sarja “Kultuur ja loovus kriisiaegadel”, kus käsitleme erinevaid vaatenurki, kuidas mõjutab kriis kultuuri- ja loomesektorit ning millised meetmed võiksid toetada loomeprofessionaale ja ettevõtteid. Episoodis 1 räägib Ragnar Siil CreativityLabist Culture Venture direktori Toni Attardiga Maltalt.

Intervjuu Philippe Kerniga

“Kriisi ajal, kui poliitikud räägivad “hädavajalikest”ja “mitte hädavajalikest” asjadest, peame esile tooma, kui suuron kultuuri roll inimeste elus ja et tegelikult on see hädavajalik,” ütleb Philippe Kern KEA European Affairs´ist sarja “Kultuur ja loovus kriisiajal” 2. episoodis. Intervjueeris Ragnar Siil CreativityLabist.

Intervjuu David Parrishiga

“Kriis tabas kõiki üllatusena, nii et peame minema tagasi põhitõdede juurde ja alustama uuesti. Peame endalt küsima, kuidas saaksime praeguses olukorras kasulikud olla,” ütleb “T-shirts and Suits” autor ja loova ettevõtluse konsultant sarja” Kultuur ja loovus kriisiaegadel” 3. jaos. Intervjueeris Ragnar Siil CreativityLabist.

Intervjuu Cristina Farinhaga

“Oleme žüriis unistanud digitaalsemast Euroopa kultuuripealinnast, mis saaks kasutada digitaalseid vahendeid kontseptsioonide ja osalemisviiside uurimiseks, kuid ilmselt pole see siiani kandidaatide jaoks olnud kuigi oluline. Võib-olla see tulevikus nüüd muutub,” ütleb Cristina Farinha (Portugal), sõltumatu kultuuripoliitika ekspert ja Euroopa kultuuripealinnade valimiskogu liige sarja “Kultuur ja loovus kriisiajal” 4. episoodis.Intervjueeris Ragnar Siil CreativityLabist.

Intervjuu Joost Heisnsiusega

“Kultuuri- ja loomesektoril on tohutu väärtus, mis pole nii nähtav. On väga oluline see nüüd nähtavaks teha. Riikidepoolsed toetused tõenäoliselt ei kasva, seetõttu peame leidma uusi võimalusi nende toetamiseks,” ütleb Joost Heinsius (Holland), teadur ja ekspert ning kultuuripoliitika kujundajate võrgustiku “Value of Culture and Creativity” asutaja sarja „Kultuur ja loovus kriisiaegadel“ 5. jaos. Intervjueeris Ragnar Siil CreativityLabist.

Intervjuu Paul Stepaniga

“Kriisi tõttu on nii palju ebakindlust ja segadust, seepärast paluksin kultuuripoliitika kujundajatel olla tõesti kontaktis inimestega, kelle eest vastutate. Rääkige neile kohe, kui teate, mis juhtub ja andke neile otsest teavet,” ütleb kultuuri- ja loomemajanduse instituudi juhataja, kultuuri- ja loomemajanduse konsultant ja uurija Paul Stepan (Austria) sarja „Kultuur ja loovus kriisiaegadel“ 6. jaos. Intervjueeris Ragnar Siil CreativityLabist.

Intervjuu Silja Suntola ja Outi Raatikaineniga

“Digitaalsed tööriistad arenevad kogu aeg, kuid inimestel on ikkagi vaja inimestega koos olla. Kultuur on sisuliselt inimeste äri,” ütleb Silja Suntola (Xamki loomemajanduse uurimisüksuse arendusjuht). “Loomeettevõtted on üles ehitatud isiklikule kirele ja see ei kao kuhugi,” lisab Outi Raatikainen (Pink Eminence tegevjuht). Sarja “Kultuur ja loovus kriisiajal” 7. episoodis räägime digitaalsetele lahendustele üleminekust, etenduskunstide tulevikust, innovatsioonist ja interdistsiplinaarsest lähenemisest ning oskuste puudujäägi ületamisest. Intervjueeris Ragnar Siil CreativityLabist.

Intervjuu Tom Flemingiga

“Siiani on midagi põhimõtteliselt puudu. Oleme näinud erinevaid päästeprogramme, kuid see, mida me ei näe, on arutelu valdkonna ümberkujundamisest. Vajame kultuuri jaoks uut väärtuspakkumist ja kultuuri majandusliku väärtuse esiletoomist, et seostada kultuuri tasakaalukama, õiglasema ja jätkusuutlikuma majandusega,”ütleb Tom Fleming (Suurbritannia) loomemajanduse, kultuuripoliitika ning loomelinnade ja -piirkondade ülemaailmse haardega ekspert sarja “Kultuur ja loovus kriisiajal” 8. episoodis. Intervjueeris Ragnar Siil CreativityLabist.

CBN Webinar: Placing the cultual and creative industries on top of the political agenda

Kogenud kultuuri- ja loomemajanduse esindajad arutavad, kuidas haarata poliitikakujundajate tähelepanu ja miks see on oluline. Kuidas otsustusprotsess välja näeb, kui oluline on teada, kuhu teie riigis kultuuri- ja loomemajandus poliitiliselt paigutatakse, ning õppida suurepärastest edulugudest.

CBN Webinar: How to Get Investors Interested in Your Creative Business

Alati ei piisa suurepärase loo, ideaalse meeskonna ja suurepärase toote loomisest. Kui soovite haarata investorite tähelepanu ja saada raha juurde, peate teadma, mis toimub raha kaasamise A ja B voorudes, mis on stardikapital ja kuidas liiguvad turud maailmas.

CBN Webinar: The future of music

Erksa mõtlemisega inimesed tulevad kokku, et anda oma kaks senti muusikatööstuses praegu üles ja alla käivatele sündmustele ning sellele, mida võime oodata lähiaastatel. Tutvuge varasemate Creative Business Cupi võitjatega, kes tutvustavad oma innovaatilisi tooteid – istuge, puhake ja olge valmis täistunniseks inspiratsiooniks.

Kuidas kohanevad Euroopa kultuuripealinnad kriisiga?

ECoC-VKE projekt leiab, et Euroopa kultuuripealinnade programmi on seni vähe kasutatud linnade ja piirkondade olemasolevate ja tulevaste kohalike väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete (VKEd) arendamiseks nende varase kaasamisega üritusele.

Oma tegevusi koroonakriisiga toimetulekuks tutvustavad Matera, Rijeka ja Timisoara.

Euroopa klastrite koostööplatvormi veebiseminarid

Vilniuse filmiklastri ja Bulgaaria ettevõtlusklastrite liidu näitel loome- ja kultuuritööstuse ökosüsteemi praeguste häirete analüüs.

Muude sektorite olukorra analüüsid on leitavad SIIT

David Parrish pakub hulganisti tasuta materjale loomeettevõtete arendamiseks:

Laadige alla ja levitage neid tasuta ressursse, et aidata loomeettevõtetel veelgi edukamaks saada.

Loova ettevõtte e-raamat // Veebipõhised õppekomplektid ja kursused // Videod // Veebiseminarid // Juhtumianalüüsid // Artiklid // Ärijuhend // Raamatu väljavõtted (üksikasju leiate allpool).

Kultuur korooniakriisi ajal

🔎 Kaardil on selgelt näidatud valdkondades rakendatavate toetusmeetmete tüübid ja nende populaarsus teiste suhtes (eriti toetused vs laenud)