Uus Euroopa Bauhaus on jõudnud uude etappi

Uus Euroopa Bauhaus on jõudnud uude etappi
Kultuur
Kultuur
25.10.2021

15. septembril andis Euroopa komisjon teada mitmetest poliitilistest meetmetest ja rahastusvõimalustest Uue Euroopa Bauhausi edasiarendamiseks. See toob Euroopa rohelisse kokkuleppese  suurema kultuurilise ja loomingulise mõõtme. Aastatel 2021–2022 eraldatakse uue Euroopa Bauhausi projektidele umbes 85 miljonit eurot. See summa pärineb mitmetest ELi programmidest, sealhulgas Horizon Europe ja suures osas ka  Horizon Europe Missions programmidest. Siit saate rohkem teada ja kandideerida. Luuakse ka uus Euroopa Bauhausi labor-„mõtle ja tee”, et luua, prototüüpida ja katsetada uusi tööriistu, lahendusi ja poliitilisi soovitusi.

Mariya Gabriel, Euroopa Komisjoni innovatsiooni, teadusuuringute, kultuuri, hariduse ja noorte volinik, andis Brüsselis esimest korda  üle ka Uue Euroopa Bauhausi esimesed auhinnad. Tema sõnul näitavad võitnud projektid, et ühendades jõud kunsti, hariduse, teadusuuringute ja innovatsiooni valdkonnas, saame luua jätkusuutliku, kaasava ja juurdepääsetava keskkonna, mis parandab meie kõigi elukvaliteeti.

Liitu

Värsked uudised

Kultuur

10.04.2021

Seitse Eesti arhitektuuriobjekti on nomineeritud Miesi auhinnale

Euroopa kaasaegse arhitektuuri auhind EU Mies Award avalikustas tänavused nominendid, kelle hulka on pääsenud seitse ...

Vaata kõiki