Teatrifoorumil määratakse kindlaks teatrisektori lähiaastate prioriteedid

Teatrifoorumil määratakse kindlaks teatrisektori lähiaastate prioriteedid
Kultuur
Kultuur
28.4.2023

11.–13. mail 2023 toimub Poolas, JK Opoleteatris 2023. aasta teatrifoorum. Foorum on kolmepäevane üritus, mis toob Euroopa teatrikogukonna peamised sidusrühmad kokku poliitikakujundajatega, et käsitleda kriitilisi tegevusteemasid ja sektori ees seisvaid peamisi väljakutseid. 21.sajandil.

Foorum uurib professionaalide seisukohti praeguste takistuste kohta, mida teatrid üle Euroopa kogevad, eesmärgiga muuta Euroopa teatrite huvide kogukond strateegiliseks ja kaasatud praktikakogukonnaks.

37 sessiooni jooksul, mis on kavandatud olema võrdselt informatiivsed ja kaasavad, käsitletakse kolme teatrisektori eesseisvat väljakutset:

·        Demokraatia, rahvusvahelinekoostöö ja teatri jõud;

·        Jätkusuutlikkus ja rohelisedüleminekud;

·        Digitaalne innovatsioon.

Osalejad tegelevad teatrite ees seisvate kiireloomuliste probleemidega, mõtisklevad soovituste üle ja kavandavad ühiselt ambitsioonika ja tulevikku suunatud tegevusraamistiku. Foorumi käigus sidusrühmadelt kogutud mõttekäigud loovad Opole deklaratsiooni, uue poliitikadokumendi, mis määrab kindlaks teatrisektori lähiaastate poliitilised prioriteedid.

Ürituse  avab innovatsiooni-, teadus-, kultuuri-, hariduse ja noortevolinik Mariya Gabrieli kõne. Foorum hõlmab võrgustike loomise üritusi, paneeldiskussioone, uurimistöö arutelusid ja töötubasid, samuti kunstilist panust ja teatrietendusi.

Euroopa Komisjoni eestvedamisel on alates 2020.aastast eesmärk kujundada struktureeritud võrgustikuürituste kaudu püsivaidsidemeid teatritegijate ja poliitikakujundajate vahel ning anda ülevaade sektori peamistest väljakutsetest. Foorum on Euroopa Komisjoni Euroopa teatrialgatuse osana võetud erinevate meetmete tulemus, mille eesmärk on töötada välja sihipärasem poliitiline lähenemisviis etenduskunstide ja teatrisektori suhtes. See on võimalus luua tugev Euroopa kultuuripoliitiline tee teatri tuleviku jaoks.

Vaata lähemalt ja registreeru

Liitu

Värsked uudised

Vaata kõiki