Tartu 2024 rahvusvaheliste projektide infopäev Tallinnas

Tartu 2024 rahvusvaheliste projektide infopäev Tallinnas
Kultuur
Kultuur
17.12.2021

2024. aastal on Tartu koos Lõuna-Eestiga Euroopa kultuuripealinn. Sel aastal, aga ka sellele vahetult eelneval ja järgneval ajal, saab siin toimuma tihedalt erinevaid sündmusi, mis muudavad Eesti ja Euroopa kultuuripildi veelgi eripärasemaks ja põnevamaks. Kultuuripealinn toob kokku kõik kunstiväljad ja –meediumid, annab sõna nii kohalikele loojatele kui ka Euroopa autoritele. See jõustab siinset kultuurikorraldajat ja soodustab rahvusvahelist koostööd. Nagu on näidanud mitmete teiste Euroopa kultuuripealinnade kogemused: kalendriaastase ettevõtmise jooksul ellu kutsutud algatused jäävad sageli kestma, loodud teosed jutustavad järgmistes paikades edasi kultuuripealinna lugu ja osalejatest saavad kultuurisaadikud üle maailma. Kultuuripealinn on ambitsioonilt ja mastaabilt absoluutselt erakordne ettevõtmine.  

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 koondab oma tegemised Ellujäämise Kunstide loovkontseptiooni alla, millest võiks mõelda kui neist teadmistest ja oskustest, mis on meil juba olemas ja mida peame juurde õppima, et meil oleks ka tulevikus hea ja huvitav elada nii Tartus, Euroopas kui planeedil Maa.

Tiitliaasta alguseni on jäänud täpselt kaks aastat. Kaasaegse kunsti kuraatorina tean, et see on uute projektide algatamiseks õige aeg: piisavalt pikk, et jõuaks lennukast ideest läbimõeldud teostuseni, ja piisavalt hoomatav, et projekt püsiks ajakohase ja dialoogivõimekana.

Loodame Tartu 2024 programmis näha ainulaadseid ja mõjukaid projekte, seepärast kutsungi Sind meiega kaasa mõtlema: tutvustame 19. jaanuaril Tallinnas, klubis Uus Laine (Vana-Kalamaja 1) kell 15.00 algaval infopäeval, Tartu 2024 tegemisi lähemalt ja räägime rahvusvaheliste projektide taotlusvooru võimalustest ja tingimustest. Selle taotlusvooru käigus jagame erinevate korraldajate vahel ära 1 000 000 eurot.

Sissepääs vaktsineerimispassi või kehtiva COVID-19 haiguse läbipõdemise tõendi ettenäitamisel.

Palun registreeri oma osalus hiljemalt 12.01.2022.
https://tartu2024.ee/tallinnainfopaev

Liitu

Värsked uudised

Vaata kõiki