Tähista Euroopa päeva parima Euroopa filmikunstiga

Tähista Euroopa päeva parima Euroopa filmikunstiga
Media
Media
8.5.2024

„Tõotatud maa“ on ajalooline draama 18. sajandi Taanis, kus kapten Ludvig Kahlen (Mads Mikkelsen) asub kuninga heakskiidul üle harima seni elamiskõlbmatuks peetud nõmme, tõmmates sellega enda peale ümberkaudsete maaomanike viha. „Tõotatud maa“ on ühtaegu märulifilm, armastusfilm ja ajalooline draama, kus on rohkelt tegevust ja suuri tundeid. Film on 9. mail 24 tunni jooksul tasuta vaadatav Euroopa väärtfilmidele keskenduval veebiplatvormil Videolink (www.videolink.ee), kupongiga EUROOPAPÄEV2024.

Tartu Elektriteater tähistab Euroopa päeva Otar Iosseliani filmiga „Liblikajaht“ (1992), mis on ühelt poolt võluv väike komöödia, ent samas ka mõtlemapanev moralitee kultuuri ja elulaadi kaduvusest. Film pälvis 49. Veneetsia filmifestivalil Itaalia Filmiajakirjanike Ühingu auhinna ning Rahvusvahelise Väärtfilmikinode Liidu auhinna.

Hiljuti 89-aastaselt lahkunud Iosseliani oli Gruusia režissöör, kes kolis 1980. aastate alguses Prantsusmaale ning on alati esindanud Euroopa filmikunsti parimaid traditsioone.

Linastus on tasuta, kuid vajalik on registreerimine aadressil https://elektriteater.ee/filmid/liblikajaht/

Euroopa päeva seansside korraldajad on Estinfilm, Tartu Elektriteater ja Loov Euroopa MEDIA Desk Eesti.

Liitu

Värsked uudised

Kultuur

10.04.2021

Seitse Eesti arhitektuuriobjekti on nomineeritud Miesi auhinnale

Euroopa kaasaegse arhitektuuri auhind EU Mies Award avalikustas tänavused nominendid, kelle hulka on pääsenud seitse ...

Vaata kõiki