Projektile Me-Mind eraldati Loov Euroopa toetus

Projektile Me-Mind eraldati Loov Euroopa toetus
Media
Media
29.4.2021

Võrdlemisi uuest toetusskeemist, mille eesmärk on uuenduslike digivõimaluste kasutamine audiovisuaal- ja kultuurivaldkonna ühendamiseks ehk Bridging audiovisual and Culture through Digital, tõi Eesti taotleja Eesti Rahva Muuseum partnerina ära 73 351 eurot.

Projekt Me-Mind algab jaanuarist 2021 ning kannab nime "Museums, Events - Measuring Impact on Local Environment with Data Analytics", ehk "Muuseumid, sündmused – kohalikule keskkonnale mõjukuse mõõtmine andmeanalüüsi toel".

Projekti eesmärk on hinnata kultuurivaldkonna mõjukust ühiskonnas, töötades välja mudeleid, mis põhinevad erinevatel andmetel alates avalikest suurandmetest kuni sotsiaalmeedia platvormideni ning nende analüüsi kasutamisel kultuurivaldkonna otsuste tegemisel.

Valdkondadena võetakse vaatluse alla erinevad kultuurisündmused ja muuseumid ning katsetatakse erinevatest avalikest andmeallikatest ja –võimalustest tulenevate mudelite loomist kultuurivaldkonna paremaks analüüsiks ja planeerimiseks.

Projekt kestab 18 kuud ning projekti partnerid on Eesti Rahva Muuseumi kõrval Sistema Toscana (Itaalia), ByFacility SL (Hispaania), Pisa Ülikool (Itaalia).

Liitu

Värsked uudised

Kultuur

10.04.2021

Seitse Eesti arhitektuuriobjekti on nomineeritud Miesi auhinnale

Euroopa kaasaegse arhitektuuri auhind EU Mies Award avalikustas tänavused nominendid, kelle hulka on pääsenud seitse ...

Vaata kõiki