Need on 2023. aasta MME auhindade võitjad!

Need on 2023. aasta MME auhindade võitjad!
Kultuur
Kultuur
20.1.2023
Music Moves Europe Awards 2023 võitjad on Schmyt(Saksamaa), July Jones (Sloveenia), Oska (Austria), Kids Return (Prantsusmaa)ja Queralt Lahoz (Hispaania). Prestiižse žürii peapreemia sai Sans Soucis(Itaalia) ja publiku valiku auhinna võitis Jerry Heil (Ukraina).

ELiiga-aastase populaarse ja kaasaegse muusika auhinnaga (mida kaasrahastab programm "Loov Euroopa") tunnustatakse tärkavaid artiste, kes esindavad tänast ja homset Euroopa heliloomingut. Music Moves Europe'i auhinnatseremoonia korraldati 19. jaanuaril Gröningenis (NL) ESNSishowcase-festivali ja konverentsi raames. Varasemate auhinnasaajate hulka kuuluvad Rosalía, Dua Lipa, Stromae, Hozier, Meskerem Mees, Blanks, Pale Wavesja Christine and the Queens.

 

Music Moves EuropeAwards'i korraldavad ESNS ja Reeperbahn Festival, mida toetavad Liveurope,Yourope, Live DMA, IMPALA, Digital Music Europe, ICMP-CIEM, International MusicManagers Forum (IMMF) ja European Music Exporters Exchange (EMEE).

Tsitaadid žürii aruandest:

"Sans Soucis on ainulaadne artist, kellel on unikaalne kõla ja midagi öelda. Tõesti armastan seda artisti. Midagi tõesti erilist siin. Ta võidab MME žürii peapreemia"

"Schmyt paneb end oma emotsionaalse, downtempo elektropopiga otse õigesse konteksti. Mulle avaldas tema talent muljet."

"JulyJones on nii "värske ja aktuaalne" kui võimalik, segades popi,hip-hopi biiti, lihvitud produktsiooni ja laule, mis räägivad isiklikust identiteedist."

"Rahvusvaheline potentsiaal on olemas,Oskal on armas hääl, midagi väga magusat."

"Ma armastan Kids Returni pehmet, hingestatud, psühhedeelset rocksoundi. See on ajatu ja uus samal ajal!  Värske!

"Suur rahvusvaheline potentsiaal! Queralt Lahozi vokaal on sume. Lahe vibe üldiselt. Armastan tema suhtumist ja energiat, mida igasse loosse tuuakse."

 

Auhinnapakett:
15 nominendist
saavad viis MusicMoves Europe Award'i võitjat igaüks 10 000 eurot. Žürii suure auhinna võitja saab 10 000 eurot ja 5000 euro väärtuses rohelise tuurikupongi. Publiku valiku auhinna võitja saab 5000 eurot ja Deezeri sessiooni. Kõik viisteist nominenti kutsuti koolitusprogrammile, kus tutvustatakse muusikatööstuse parimaid tavasid, et tugevdada oma teadmisi karjääri jaoks.

ESNSesitlused ja kunstnikuharidus

Pärast auhinnatseremooniat esinevad kõik  maailma suurimal Euroopa muusikaüritusel ESNS muusikaprofessionaalide ja -entusiastide ees. Lisaks 2023. aasta nominentidele esinevad ESNSi raames 2022. aasta võitjad Blanks (NL), Francis of Delirium (LU) ja Alina Pash (UA). Lisaks korraldati 2022. ja 2023. aasta MMEauhinna nominentidele ja nende esindajatele koolitus- ja professionaliseerimisüritus. Selles programmis saavad osalejad koolitust, et parandada oma igapäevast tegevust. Teemadeks on muu hulgas jätkusuutlikkus (kuidas korraldada CO2-sõbralikku näitust või tuuri).

 

Žürii liikmed

Music Moves Europe 2023 auhinna žürii koosneb viiest muusikatööstuse eksperdist. Igal aastal ühineb MMEauhindade žüriiga eelmise aasta avaliku valiku võitja. Sel aastal võtab selle koha Jacqueline Baghdasaryan, Armeenia artisti Ladaniva laulja, kes võitis eelmisel aastal MME Public Choice Awardi. Teised žürii liikmed on: Cindy Castillo (MadCoolfestival), Gemma Bradley (BBC raadio), Bryan Johnson (Spotify) ja Kevin Cole(KEXP).

Liitu

Värsked uudised

Vaata kõiki