Mida oodata Loov Euroopa programmis 2024.aastal?

Mida oodata Loov Euroopa programmis 2024.aastal?
Valdkondade vaheline
Valdkondade vaheline
5.10.2023

Toetus Ukrainale

Aastal 2024 jätkavad Ukraina kultuuri- ja loomesektorid kultuurivaldkonnast suurenenud toetust saamist. "Toetus Ukrainale" saab üheks Euroopa koostöö prioriteediks, mille taotlejad saavad oma taotlustes valida. Selle prioriteediga saab programm toetada "kohapeal" algatusi ja soodustada koostööd Ukraina ja ELi loomeorganisatsioonide vahel.

Ukraina jätkab osalemist osaliselt ka MEDIA valdkonnas, seega on Ukraina spetsialistid endiselt koolitusprojektide toetusele kvalifitseeruvad. Ukraina organisatsioone toetatakse festivalide, turgude ja filmihariduse valdkonnas ning MEDIA alal suurimatel Euroopa tööstusüritustel.

Valdkondade vahelises alaprogrammis võivad Ukraina organisatsioonid ühineda toetatud uudismeedia konsortsiumidega.

Sooline tasakaal ja rohepööre

Programmi tegevused võimaldavad edaspidi edusamme teha kaasamise ja mitmekesisuse, eriti soolise tasakaalu osas. Tähelepanu all on ka vaimne tervis.

Loov Euroopa roheliseks muutmine on veel üks 2024. aasta prioriteet, nii et see saaks aidata kaasa eesmärgile toetada 30% liidu eelarvekuludest kliimaeesmärkide saavutamiseks.

2024. aasta Loov Euroopa eelarve on üle 320 miljoni euro. Loov Euroopa on jätkuvalt pühendunud kultuuri- ja loomesektorite muutuvate vajaduste rahuldamisele.

Vaata lähemalt

Loe kogu tööplaani

Liitu

Värsked uudised

Vaata kõiki