Esmakordne toetus Eesti VR mängule

Esmakordne toetus Eesti VR mängule
Media
Media
24.1.2023

Virtuaalreaalsuse elamuste arendaja Maru VRProductions on esimene Eesti ettevõte, kes on saanud toetust Loov Euroopa MEDIA programmi mänguarenduse meetmest. Nende mängule „Bootstrap Island“ eraldati maksimumtoetus 150 000 eurot.

Kuigi programmi toetusmeetmed mängudele onolnud Eestile avatud üle 20 aasta, on Maru VR esimene Eesti ettevõte, kellel onõnnestunud see toetus saada. "Oleme väga uhked, et meil õnnestus seetoetus just virtuaalreaalsusmängu arendamiseks saada, sest VR on mängutööstusesveel pigem varajases kasvufaasis. Arvestades programmi üleeuroopalist tihedatkonkurentsi, on see suur võit Eesti VR-kogukonnale ja kamänguarendussektorile”, ütles Maru VR-i tegevjuht Lilit Palmar.

„Bootstrap Island“ on Robinson Crusoe stiilisellujäämismäng, kus mängija satub 17. sajandi laevahuku tagajärjel salapäraseletroopilisele saarele, kus tuleb kiiresti kohaneda uute oludega, et ellu jääda.Mängija peab saarelt leidma süüa, juua ja relvastust, tõrjuma metsloomaderünnakuid ja õppima tundma põliselanike kombeid.

"Me loome selle mängu spetsiaalseltvirtuaalreaalsuse jaoks ja keskendume just haaravatele interaktsioonidele janarratiivi arendamisele. Tänu VR-tehnoloogiale saavad inimesed meie loodudmaailma kogeda nii usutavalt, et võib tekkida tunne, et oled päriseltseiklusraamatu sündmustesse sattunud”, selgitas mängu loovjuht Rein Zobel.

Maru VR Productions on VR stuudio, mis onalates 2016. aastast loodud üle 35 erineva VR elamuse ja mängu. Nende loodudmängude hulka kuuluvad näiteks „Kalevipoja retk Põrgusse“, „Lend ümberTeletorni“ ja „Muusikarännak“.

Loov Euroopa MEDIA on Euroopa Komisjonitoetusprogramm, mille eesmärk on tugevdada Euroopa audiovisuaal ja uue meediatööstustust ning filmide rahvusvahelist promotsiooni ja levi. Toetatakse filmide, seriaalide, videomängude ja VR projektide arendust.

Loe rohkem Loov Euroopa mängudele suunatudtoetuste ja tähtaegade kohta siit.

„Bootstrap Islandi“ kohta saab rohkem lugedamängu kodulehelt www.BootstrapIsland.com ja mängu Steami lehelt.

Maru VR kohta saab rohkem infot: www.maruVR.ee

 

Lisainfo:

Lilit Palmar / Maru VR Productions tegevjuht /Lilit.Palmar@maruVR.ee / 55522306
Rein Zobel / Maru VR Productions loovjuht / Rein.Zobel@maruVR.ee / 5043003

Liitu

Värsked uudised

Kultuur

10.04.2021

Seitse Eesti arhitektuuriobjekti on nomineeritud Miesi auhinnale

Euroopa kaasaegse arhitektuuri auhind EU Mies Award avalikustas tänavused nominendid, kelle hulka on pääsenud seitse ...

Vaata kõiki