Kuidas kultuur aitab kaasa rohepöördele ja energiakriisi lahendamisele

Kuidas kultuur aitab kaasa rohepöördele ja energiakriisi lahendamisele
Kultuur
Kultuur
4.10.2023

Aruanne soovitab, et Euroopa Komisjon tutvustaks uusi institutsionaalseid toetuse ja rahastamise struktuure, et võimaldada kultuuri-ja loomesektoril teha seda, mida ta oskab kõige paremini teha: murda traditsiooni ja ootuseid, murda reegleid, harjumusi ja praktikaid, asendades need uute vaatenurkade ja vormidega. Kultuuri- ja loomesektor vajab julget ja pädevat rahastamist ning poliitikate võimaldamist, et suuta pakkuda julgeid kultuurilisi sekkumisi, mida keeruline, mitmemõõtmeline strateegia nagu Euroopa Roheline Kokkulepe vajab.

Euroopa Komisjoni struktureeritud dialoogi platvorm Voices ofCulture kutsus osalema 35 organisatsiooni esindajaid, kes valiti läbi avatud kutse vastavatest sektoritest üle Euroopa, et mõtiskleda kahe päeva jooksul -15. ja 16. juunil 2023 - Tartus, Eestis, eesmärgiga koguda ühiskonna seisukohti sellel teemal. Ideekogumise aruandes esitatud järeldused toovad  välja hulga Euroopa algatusi kultuuri- ja loomesektori roheliseks muutmise toetamiseks ja pakuvad mitmeid soovitusi nende algatuste tõhususe suurendamiseks ja laiendamiseks. Raport on suunatud nii kultuuripraktikutele kohalikul ja riiklikul tasandil kui ka poliitikakujundajatele, pakkudes mõlemale kasulikke töövahendeid ja soovitusi nende tööks. Raport sisaldab põhjalikku kokkuvõtlikku osa, mis annab ülevaate iga peatüki peamistest punktidest.

Tulemused esitati ja arutati Euroopa Komisjoniga läbi 6.septembril 2023. Nüüdseks on see avaldatud ja jagatud praktikutega ning osalejatega kohalikul, riiklikul ja Euroopa Liidu tasandil.

Voices of Culture'i rahastab Euroopa Komisjon ja seda viib ellu Goethe-Institut. Selle peamine eesmärk on pakkuda kultuurisektori häältele kanalit, et neid kuuldaks ELi ja liikmesriikide tasandil, tugevdada kultuurisektori poliitikavaldkondades kaasalöömise võimet, samal ajal julgustades sektorit ja komisjoni tihedamalt koostööd tegema.

Vaata lähemalt

 

Liitu

Värsked uudised

Kultuur

10.04.2021

Seitse Eesti arhitektuuriobjekti on nomineeritud Miesi auhinnale

Euroopa kaasaegse arhitektuuri auhind EU Mies Award avalikustas tänavused nominendid, kelle hulka on pääsenud seitse ...

Vaata kõiki