Esmakordne eurotoetus Eesti teleseriaalidele

Esmakordne eurotoetus Eesti teleseriaalidele
Media
Media
19.6.2024

Eesti telesarjad „Detektiiv von Fock“ ja “TüdrukTallinnast” said Euroopa Komisjoni Loov Euroopa MEDIA toetusprogrammisttootmistoetust kokku ligi 600 000 eurot. Euroopa kvaliteet teletoodangule suunatud toetusmeetmes on konkurents väga tihe ningEesti seriaalid pole varem seda toetust pälvinud.

Mõlemasarja peatootja on Zolba Productions ja produtsent Jevgeni Supin ning sarjadtoodetakse koostöös Eesti Telefilmiga.

„Detektiiv von Fock“räägib Sagadi mõisa edukast, kuid tagasihoidlikust uuest isandast Paul vonFockist, kellel tuleb hakata lahendama oma vana vaenlase Justus von Brevernimõrva, kui Sagadi valdustest leitakse mehe surnukeha. Kohaliku kohtukaasistujana on see von Focki esimene kokkupuude kuritegevusega ning kaalul ontema maine baltisaksa kogukonnas.

Sari valmib Eesti,Läti, Itaalia ja Saksamaa koostöös ning esmakordselt on sellele õla alla pannudka kõigi kolme Balti riigi rahvusringhäälingud. Loov Euroopa toetus on 400 000eurot. Lisaks Eesti Telefilmile Eestis on projekti toetanud ka Eesti FilmiInstituut, RMK, Sagadi muuseum, Palmse muuseum ja Alatskivi loss.

„Detektiiv von Focki“lavastab Arun Tamm ja operaator on Mart Ratassepp. Peaosades mängivad PriitPius, Sten Karpov Eestist ja Aurora Ruffino Itaaliast. Seriaali esilinastus onplaanis 2025. aasta kevadel ETVs ning voogedastusplatvormil Jupiter, samutiLäti ja Leedu rahvusringhäälingutes.

Sari „TüdrukTallinnast“ leiab aset aga kaasajas. Endine kurjategija Ivan, nüüdseaduskuulekas ärimees, kohtub tüdrukuga, kes näeb välja täpselt nagu tema 30aastat tagasi, „metsikutel üheksakümnendatel“ mõrvatud elu armastus Maria.

Samal ajal, kui Ivanpüüab müstilise juhuse olemusele jälile saada, tuleb Eesti politseiuurijalAnnal välja selgitada, kes on mõrvatud tüdruk, kelle jäänused leitakse Tallinnalähistelt. Lugude ristudes peavad nii eilsed kui tänased tegelased seismasilmitsi mineviku kummitustega.

„Tüdruk Tallinnast“valmib Eesti, Ukraina ja Bulgaaria koostöös. Lisaks Eesti Telefilmilepanustavad sellesse ka Läti rahvusringhääling ja Balti voogedastusplatvorm Go3.Loov Euroopa MEDIA toetus projektile on 196 400 eurot.

Seriaali „TüdrukTallinnast“ režissöör on Ilmar Raag ja esilinastus on planeeritud 2026. aastakevadesse.

Foto autor Kairit Leibold / ERR

Liitu

Värsked uudised

Kultuur

10.04.2021

Seitse Eesti arhitektuuriobjekti on nomineeritud Miesi auhinnale

Euroopa kaasaegse arhitektuuri auhind EU Mies Award avalikustas tänavused nominendid, kelle hulka on pääsenud seitse ...

Vaata kõiki