Esietendub 45+ tantsukunstnike ühisprojekt RAZDEDAUCH

Esietendub 45+ tantsukunstnike ühisprojekt RAZDEDAUCH
Kultuur
Kultuur
23.3.2022

1.ja 2.aprillil kell 19.00 esietendub Sakala 3 teatrimajas seitsme riigi 45+ tantsukunstnike ühisprojekt RAZDEDAUCH,  mis on loodud Loov Euroopa toetatud projekti „BET – Body, Experience, Time through 45+ dancers“ raames. Projektis osalevad tantsukunstnikud ja tantsuinstitutsioonid Lätist, Leedust, Soomest, Norrast, Rootsist, Inglismaalt ja Eestist ning juhtpartneriteks on Fine5 Tantsuteater Eestist, ühendus PARTY Lätist ja Stellaris DansTeater Norrast.

Tantsukunstnike manifestiks on, et tantsimine on elukestev looming, õppimine ja tegevus. Kuigi lavastuse loomisprotsessi mõjutasid lähimineviku piirangud, on projekti teemadering tähenduslik laias mõttes: osalejaid huvitasid piirid meie endi sees ja meie ümber, piirangud kui tõkked ja katalüsaator. Piiritlemine seob ja teeb nähtavaks inimese isiklikud kogemused ja tema ajaloo, mida ta endas kannab. Maailmas toimuvate sündmuste taustal on see loomeprotsess olnud mõtterännakuks inimhingest, tema piirideta olemusest, mõistmise ja füüsilise läheduse vajadusest piiritletud maailmas läbi 45+ vanuse vaatenurga. Projektis osalevad tantsijad on vanuses 45-65.

Lavastuse nimetus RAZDEDAUCH tuleb ühest aastatetagusest juhtumist kui galaetenduse õhtujuht juhatas sisse Pas de deux balletist…., kuid hääldas „Pas de deux“ asemel  kogemata „Raz de dauch“- sarnaselt sõnade venekeelsele kirjapildile. Seda keelevääratust võib muigega tõlgendada ka kui "loomingulist tõlgendust", mida ikka mitmekeelses keskkonnas juhtub. Kuid see lugu ärgitas mõtisklema tantsukunstnike igapäevasest tööst ja loomevõimalustest erinevates riikides, erinevate kunstide rollist, kommunikatsioonist ja staatusest kultuuripildis. Selles on paradoksaalset pinget ja mängulisust ning soovi end arusaadavaks teha.

Lavastuses osalevad: Olga Zitluhina, Ramona Galkina ja Vilnis Birins Lätist, Goda Laurinavičiūtė Leedust, Virpi Juntti ja Oleg Ostanin Soomest, Fiona Millward Ühendkuningriikidest, Toby Gunn Rootsist, Solveig  Lenan- Hermo ja Nikolay Schetnev Norrast ja Tiina Ollesk ning Renee Nõmmik Eestist.

Etendused Tallinnas 1. ja 2.aprillil 2022 toimuvad koostöös: Sakala 3 teatrimaja, Hans Gunther Locki, Gerhard Locki, Kalle Aasamäe, Ants Kuristi, Ando Richteri, TLÜ BFM-i IKUMUMU ja koreograafia õppekavade ning EMTA ja EKA heliproduktsiooni kursuse tudengitega.

RAZDEDAUCHI järgmised etendused toimuvad Lätis, Leedus ja Norras.

Koostöövõrgustiku tegevusi toetavad: Creative Europe, Eesti Kultuuriministeerium, Tallinna Linn, Läti Kultuuriministeerium, Tanssiteatteri MD (Tampere, Soome), Hammerfest Commune (Norra), Nordic Culture Point, Arts Promotion Centre Finland.

Liitu

Värsked uudised

Kultuur

10.04.2021

Seitse Eesti arhitektuuriobjekti on nomineeritud Miesi auhinnale

Euroopa kaasaegse arhitektuuri auhind EU Mies Award avalikustas tänavused nominendid, kelle hulka on pääsenud seitse ...

Vaata kõiki