EAVE filmiprodutsentide koolitus Pärnus

EAVE filmiprodutsentide koolitus Pärnus
Media
Media
9.6.2022

EAVE (EuropeanAudiovisual Entrepreneurs) on filmiprofessionaalidele suunatud koolitusprogramm, mis loodi juba 1988. aastal, peakorter asub Luksemburgis ning koolitusprogrammi suurim rahastus tuleb Loov Euroopa MEDIA programmist. Tegemist on Euroopa mainekaima ja suurima koolitusprogrammiga.

Kuigi EAVE korraldab mitmesuguseid koolitusi üle maailma (Ladina-Ameerikas, Aasias, Aafrikas) on peamine fookus siiski Euroopa filmiprodutsentide koolitamine ning varem koolitusel osalenud produtsentide võrgustiku koordineerimine. Eesti produtsentidest on viimastel aastatel produtsentide töötoa läbinud Evelin Penttilä, Esko Rips, Marianne Ostrat ja 2020. aastal Industry@Tallinn&BE juht Marge Liiske. EAVE ekspertide hulka ja ka nõukogusse kuulub produtsent Riina Sildos.
2022. aastal osaleb EAVE aastases töötoas kaks eestlast – filmiprodutsent Elina Litvinova ja EFI dokumentaalfilmide ekspert Filipp Kruusvall.

EAVE ekspertide ja koolitajate ring on väga lai, kaastatud on Euroopa ja ka maailma filmitööstuse absoluutsed tipptegijad, keda siis vastavalt spetsiifikale kasutatakse.

EAVE suurim koolitus on aasta läbi kestev Producers’ Workshop, mis koosneb kolmest nädal aega kestvast töötoast ja vahepealsest individuaalsest tööst. 2022. aasta produtsentide koolituse 2. töötuba toimub Eestis, Pärnus. Üritus toimub 10.–17. juuni Estonia SPA hotellis ja konverentsikeskuses Pärnus.

Lisaks EAVE tavaprogrammile koostatakse ka eraldi programm 14.-16. juunini, mis on suunatud just siinse regiooni produtsentidele ja kus osaleb 20 eesti ja 10 läti filmiprodutsenti. 15. juuni programm viib kogu grupi Kihnu saarele.

Kohalikele produtsentidele on EAVE Eestis toimumine suurepärane ja ainulaadne võimalus uute kontaktide ning tutvuste loomiseks. Lisaks on ligi sajaviiekümnel rahvusvahelisel väliskülalsel võimalus tutvuda Eesti kui potentsiaalse reisi- ja filmilokatsiooni sihtkohaga. Saame näidata Eestit kui avatud ja hakkajat filmimaad.

Eesti poolne korraldaja on Eesti Filmi Instituut, Eesti ja Läti produtsentidele suunatud päev on kaaskorraldatud Loov Euroopa MEDIA Läti ja Eesti Infopunktidega.

Lisainfo EAVE kohta.

Liitu

Värsked uudised

Kultuur

10.04.2021

Seitse Eesti arhitektuuriobjekti on nomineeritud Miesi auhinnale

Euroopa kaasaegse arhitektuuri auhind EU Mies Award avalikustas tänavused nominendid, kelle hulka on pääsenud seitse ...

Vaata kõiki