EAO konverents Tallinnas

EAO konverents Tallinnas
Media
Media
6.6.2022

Euroopa Audiovisuaalsektori Vaatluskeskus tähistab 2022. aastal Eesti eesistumise ajal 30. aastapäeva.

Euroopa Audiovisuaalsektori Vaatluskeskus (European Audiovisual Observatory, EAO) on kogunud ja esitanud Euroopas filmi- ja televisioonitööstuse fakte ja arvandmeid alates 1992. aastast. 2022. aastal tähistatakse Prantsusmaal Strasbourgis asuva Euroopa Nõukogu audiovisuaalvaldkonna statistika organisatsiooni 30. aastapäeva.

Jaanuaris võtab alati üks EAO liikmesriik üle igal aastal vahetuva eesistumise. 2021. aastal oli eesistujariik Suurbritannia ja 2022.a. võtab eesistumise neilt üle Eesti, keda esindab Eesti Filmi Instituudi (EFI) juht Edith Sepp.

Nagu igal aastal tavaks, korraldab EAO eesistujariik juuni esimesel poolel avaliku meediakonverentsi. Sel aastal toimub see 7. juunil ja rahvusvahelist olukorda arvestades peetakse konverents hübriidvormis. Lisaks konverentsi korraldamisele saab eesistujamaa valida ka konverentsi teema. Eesti valitud teema puudutab loovisikuid ja loomingut Euroopa audiovisuaalvaldkonnas.

Edith Sepp ütles: „Meil on väga hea meel võtta üle EAO eesistumine organisatsiooni nii olulisel aastal. Arusaadavalt ootame huviga, et saaksime toetada EAO 30. aastapäeva tähistamist, isegi kui rahvusvahelise olukorra tõttu on piirangud vältimatud. Eesti läheneb konverentsile loominguliselt!“

Konverentsi kohta lisainfo SIIT.

Üritust on võimalik online jälgida SIIT.

Liitu

Värsked uudised

Vaata kõiki