Detsembris jõuab kinodesse "Kupee nr 6"

Detsembris jõuab kinodesse "Kupee nr 6"
Media
Media
6.12.2021

Detsembris jõuab Eesti kinodesse Cannes Grand Prix võidufilm “Kupee nr 6”, mille režissöör on Juha Kuosmanen ja stsenaristid eestlased Livia Ulman ning Andris Feldmanis. Film valmis Soome, Saksamaa, Venemaa ja Eesti koostöös ning on rahastatud Loov Euroopa MEDIA programmi poolt. Filmi arendusperioodi toetus MEDIA programmi poolt eraldati Eesti tootjafirmale Amrion OÜ, produtsent Riina Sildos.

„Kupee nr 6“ („Compartment Nr 6“) tegevus toimub 1990ndatel, mil soome arheoloogiatudeng Laura pageb oma ummikusse jooksnud elu eest rongiga Moskvast Murmanskisse. Rongis on ta sunnitud jagama kupeed vulgaarse venelasest kaevuri Vadimiga. Neiule ootamatult hakkab noormees talle ajapikku meeldima, sest mehe karmi kesta all on samuti lihtsalt üks haavatud hing. Lõpuks ei oska kumbki leitud lähedusega midagi peale hakata ja nad lahkuvad hüvasti jätmata.
Filmi stsenaarium on inspireeritud Soome kirjaniku Rosa Liksomi samanimelisest romaanist.

Filmi peaprodutsent on Jussi Rantamäki (Aamu Film Company, Soome), kaastootjad on Riina Sildos (Amrion OÜ, Eesti), Natalia Drozd (CTB Film Company, Venemaa) ja Jamila Wenske (Achtung Panda! Media GmbH, Saksamaa). Filmi peaosades on Seidi Haarla (Soome) ja Yuriy Borisov (Venemaa).

Lisaks stsenaristidele ja kaasprodutsendile on meeskonnas Eesti poolt veel kostüümikunstnik Jaanus Vahtra, grimmikunstnik Liina Pihel, režissööri 1. assistent Ralf Siig, režissööri 2. assistent Maria Kljukina ja Eesti-poolne tegevprodutsent Anneli Savitski.

Filmi treiler


Liitu

Värsked uudised

Kultuur

10.04.2021

Seitse Eesti arhitektuuriobjekti on nomineeritud Miesi auhinnale

Euroopa kaasaegse arhitektuuri auhind EU Mies Award avalikustas tänavused nominendid, kelle hulka on pääsenud seitse ...

Vaata kõiki