Baltimaade filmiajaloo konverents “Läänemeremaade filmi- ja teletööstuse ristumisi: ajalugu ja tänapäev“

Baltimaade filmiajaloo konverents “Läänemeremaade filmi- ja teletööstuse ristumisi: ajalugu ja tänapäev“
Media
Media
6.6.2022

10. ja 11. juunil toimub Tallinna Ülikooli BFMi SuperNova kinos rahvusvaheline konverents “Läänemeremaade filmi- ja teletööstuse ristumisi: ajalugu ja tänapäev“.

Kui veel hiljuti tajuti filmi- ja teletööstust sarnaste, ent siiski selgelt iselaadset toimeloogikat järgivate, erinäolise esteetika ja levimustritega kultuurinähtustena, mis võitlesid omavahel publiku aja ja tähelepanu nimel, siis digipöörde mõjul on kunagised rivaalid hakanud vähemalt vaataja silmis üha enam ühte sulama. Konverentsi ettekannetest selgub, et õigupoolest on need kaks audiovisuaalvaldkonda ka ajaloolises plaanis olnud märksa põimunumad kui pealtnäha tundub.

Konverentsi juhatab sisse filmi- ja telearhiividesse talletunud audiovisuaalpärandi kasutusvõimalusi käsitlev ümarlaud, mis tutvustab Taani, Soome ja Saksamaa mäluasutuste kogemusi ajalooliste liikuvate piltide esitamisel nii digiteeritud kui ka analoogvormis, nii arvuti- kui ka kinoekraanil, nii meelelahutuslikul kui ka hariduslikul eesmärgil.

Konverentsi korraldavad Rahvusarhiivi filmiarhiiv, Eesti Filmi Instituut ja Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituut; korraldamist toetab Eesti Kultuurkapital.

Konverents toimub inglise keeles.

Programm: https://www.balticfilmhistory.org/

Osalemine on tasuta ja ette registreerimiseta.

Lisainfo:

Eva Näripea, tel. 5886 2123

Liitu

Värsked uudised

Vaata kõiki