Loov Euroopa

23.05 2019

Selgusid Euroopa kultuuripärandi auhinnad / Europa Nostra auhinnad 2019

Euroopa Komisjon ja Europa Nostra kuulutasid välja Euroopa kultuuripärandi auhinna/Europa Nostra auhinna laureaadid. Auhinda rahastab Loov Euroopa.

25 võitjat 16 riigist tunnustati nende muljetavaldavate saavutuste eest kultuuriväärtuste säiilitamisel, teadustöös, pühendunud tegevuse eest, edusammude eest hariduses, koolituses ja teadlikkuse tõstmises. Euroopa kultuuripärandi auhind/ Europa Nostra auhind on üks väljapaistvamaid auhindu selles valdkonnas.

Kogu Euroopast pärit kodanikud saavad nüüd valida publiku lemmiku ja koguda toetust oma või teise Euroopa riigi võitnud saavutustele.
Need pühendunud isikud ja eeskujulikud Euroopa kultuuripärandi algatused on:

Torinos asuva Holy Shroud kabeli taastamine;
Roma digitaalse arhiivi arendamine;
Norras 175 aastat tegutsenud ühe vanima muinsuskaitse MTÜ pühendunud töö;
Süüriast lahkunud kogenud pärandispetsialistide koolitusprogramm, mida korraldas Saksa Instituut Istambulis kui hea eeskuju.

Euroopa Komisjon ja Europa Nostra on samuti kuulutanud välja Euroopa kultuuripärandi eriauhinna, et austada Pariisi tuletõrjet, kes päästis koos teiste Notre-Damega 15. aprillil tulekahju täielikust hävimisest.

Auhinnad antakse üle 29. oktoobri õhtul Pariisis Euroopa kultuuripärandi auhinnatseremoonial, mida korraldavad Euroopa Komisjoni volinik Tibor Navracsics ja Maestro Plácido Domingo. Ürituse patroon on Prantsuse Vabariigi president Emmanuel Macron.

Lisainfo