Loov Euroopa

06.02 2017

“November” tegi võimsa avanädalavahetuse

Andrus Kivirähki armastatud romaanil “Rehepapp ehk november” põhinev fantaasiafilm “November” tõi avanädalavahetusel kinodesse 12 363 vaatajat, saavutades selle tulemusega kodumaistest filmidest kõigi aegade 8. avanädalavahetuse vaatajanumbri. “Rõõmu teeb see, et saime samaaegselt suuremate linnadega alustada kinolevi ka väiksemates Eestimaa paikades, kus film läks sageli täissaalidele ning tõi kokku enam kui 3000 kinokülastajat,” kommenteerib filmi produtsent Katrin Kissa.

Lavastaja Rainer Sarneti käe all valminud “November” on muinasjutufilm täiskasvanutele, kus saavad kokku must huumor ja romantiline armastus.

Filmi tegevus toimub paganlikus Eesti külas, kus ahned ja juhmid külaelanikud pistavad rinda nii Katku, Vanapagana kui krattidega. Loo peategelane on noor talutüdruk Liina (Rea Lest), kes on lootusetult armunud külapoiss Hansu (Jörgen Liik). Hansule on aga silma jäänud hoopis imekaunis mõisapreili (Jette Loona Hermanis). Lisaks nõuab Liina isa (Arvo Kukumägi), et neiu läheks naiseks ropu suuvärgiga Endlile (Sepa Tom)…

“Novembri” lavastas Rainer Sarnet (“Idioot”), selle peaosades mängivad Rea Lest, Jörgen Liik, Arvo Kukumägi, Heino Kalm, Meelis Rämmeld, Katariina Unt, Taavi Eelmaa ja Jaan Tooming. “Novembri” produtsent on Katrin Kissa, operaator Mart Taniel, kunstnikud Jaagup Roomet ja Matis Mäesalu. Filmi muusika on loonud üks tuntumaid Poola kaasaegseid heliloojaid Jacaszek.

“November” valmis produktsioonifirmas Homeless Bob Production. Filmiprojekti arendamist kaasrahastas Loov Euroopa MEDIA programm.

Vaata lähemalt:
Treiler: https://youtu.be/y2YZ1X1OhD4
Koduleht: facebook.com/rehepappfilm
Instagram: rehepappfilm