Loov Euroopa

Rahvusvahelised kaastootmisfondid

Loov Euroopa MEDIA programm toetab rahvusvahelisi kaastootmisfonde, et stimuleerida audiovisuaalvaldkonna piirideülest koostööd ja filmide levikut.

HBF+ Europe: Levitoetus

Levitoetuse taotlemise tähtaega on pikendatud. Taotleda saab kuni 1. detsember 2015.

Toetatakse Aafrika, Aasia, Ladina-Ameerika ja mõnede Ida-Euroopa riikide filmitegijate ravusvaheliselt kaastoodetud mängufilmide levi ja turunduskampaaniaid, et stimuleerida filmide levi ja ringlust Euroopas ja kaugemal. Taotleda saavad Euroopa produtsendid, kes osalevad projektis vähemuskaastootjana ja kellele kuuluvad filmi Euroopa õigused. Skeemi põhifookuses on uued ja innovaatilised levimeetodid, mis eksperimenteerivad uute lahenduste ja partnerlussuhetega eri osapoolte vahel pannes tugevat rõhku online levile.

Toetuse maksimaalne suurus projekti kohta on 20 000 €.

Loe lähemalt siin.

ACM Levitoetus

Taotlemise tähtaeg: 10. detsember 2015.

Alates 2012. aastast toetavad ACM (Aide aux cinemas du monde), CNC ( Centre National du Cinéma et de l’image animée) ja Prantsuse Instituut ühiselt rahvusvahelise kaastootmisprojekte, mille üheks partneriks on Prantsusmaa.
ACM Distribution on fondi uus osa, mille eesmärk on toetada ja levitada ACM filme, mis on kaastoodetud mõne mitte-Euroopa riigiga.

Loe lähemalt siin.