Loov Euroopa

Ristmeedia ja mängude projektidele

The Pixel Lab

See on töötuba kõigile neile, kes soovivad omandada parimaid teadmisi publiku kaasamise, uute tehnoloogiate kasutamise ja eri platvormide kohta, hoides fookuses siiski loojutustamist.  4 kuud kestvast koolitusest valitakse osa saama 20 projektiga produtsenti ning 20 ilma projektita meedia professionaali. Programm sisaldab kahte töötuba ning kaugõppe sessioone. Viimane töötuba toimub Londonis Power to the Pixel Ristmeedia Foorumi raames.

PIKENDATUD kandideerimise tähtaeg on 1. aprill 2015.  Loe lähemalt siit.

Power to the Pixel Ristmeedia Foorum

13.-16. oktoobril 2015 toimub Londonis järjekordne ristmeedia foorum – suurim valdkonna spetsialistide kogunemispaik.
“Want to uncover the latest innovations in storytelling, find out who is financing projects and what companies are leading the way in cross-media business strategies? Power to the Pixel: Cross-Media Forum is for you!”

Loe lähemalt siit.

Eesti Filmi Instituudi ristmeedia toetus

Toetust eraldatakse filmiprojekti edasiarendamiseks ja turundamiseks ristmeedia ja/või transmeedia lahenduste kaudu.

EFI toetus projektile on kuni 50% kooneelarvest. Madalaeelarvelise või piiratud rahvusvahelise levipotentsiaaliga filmiga seotud ristmeedia ja/või transmeedia projekti puhul on EFI toetus kuni 70% koondeelarvest. Toetuse taotleja omafinantseering projekti rahastamisel peab olema vähemalt 5% koondeelarvest.

Hinnatakse rist- ja/või transmeediaprojekti kunstilist ja tehnilist innovatiivsust, sisu ja kasutatavate meediaplatvormide koostoimet, teostusplaani, projekti turunduslikku tuge filmiprojektile ning eelarvet ja rahastamisplaani.

Taotlemise tähtaeg 13. oktoober 2015.
Otsused tehakse 40 päevaga.

Rohkem infot siin.

Cross Video Days

11.-12. juuni 2015 toimub Pariisis interaktiivsete filmide ja videomängude foorum ja kaastootmisturg. Teist aastat järjest saavad osalevad meeskonnad võimaluse oma projekte esitleda ka Cannes’i filmiturul. Eelmisel aastal osales sündmusel 58 projekti, kellele korraldati üle 500 kohtumise erinevate valdkonna spetsialistide ja finantseerijatega. Cross Video Days partnerid on ka Power to the Pixel ning Filmteractive.

Loe lähemalt siit.