Loov Euroopa

02.10 2018

Kutsume konverentsile „Kultuur piirideta maailmas“

Loov Eesti ja Loov Euroopa programmi esindus Eestis kutsuvad 6. novembril kinos Artis (Tallinn, Estonia pst 9, Solarise keskus) peetavale konverentsile „Kultuur piirideta maailmas“. Konverentsiga tähistab Loov Eesti  ühtlasi oma 10. tegutsemisaastat.

Konverents on tasuta, vajalik on REGISTREERIMINE.

Mida on vaja selleks, et jõuda oma kultuuriprojektiga piiri taha? Millised erisused on rahvusvahelise kultuuriprojekti juhtimisel? Millised on  rahvusvahelistumise tegevusmudelid? Kust saada nõu ja teadmisi? Kuulame ekspertide  nõu ja juba rahvusvahelisel turul tegutsevate projektide kogemusi.

PÄEVAKAVA

9.00-9.30 Registreerimine
9.30-9.40 Loov Euroopa programmi uued suunad
Merilin Laager, Anu Ernits (Loov Euroopa Eesti kontaktpunktid)
9.40-11.00 KEYNOTE (eng) “Kultuuriprojekti rahvusvahelistumise tegevusmudel”
Paolo Montemurro ( MateraHub, Italy) inglise keeles
11.00-11.45 “Kuidas kirjutada ja juhtida tugevat projekti?”
Ragnar Siil (CreativityLab)
11.45-12.00 Energiapaus
12.00-12.15 Eesti kultuur maailmas – Kultuuriministeeriumi võimalused
Heili Jõe (Kultuuriministeerium)
12.15-12.35 Äri- ja rahastusmudelid filminduses
Sten-Kristjan Saluveer (Storytek)
12.35-13.05 PANEEL: Milline on tõeliselt hea rahvusvaheline kultuuriprojekt?
Ragnar Siil, Sten-Kristjan Saluveer, Ilona Gurjanova, Heili Jõe, Virgo Sillamaa,
13.05-13.45 Lõuna
13.45-14.10 Kuidas ekspordiprogramm Volüüm aitab muusikuid?
Virgo Sillamaa, Marili Randla (Music Estonia)
14.10-14.30 Näiteid elust: Loov Euroopa koostööprojekt HUMAN CITIES
Ilona Gurjanova( Eesti Disainerite Liit)
14.30-14.50 Näiteid elust: Loov Euroopa koostööprojekt EUROPA CANTAT
Yvelin Karu/ Kaie Tanner (Eesti Kooriühing)
14.50-15.00 Kokkuvõte Ragnar Siil
15.00-15.15 Loov Eesti 10 aastat Eva Leemet
15.15-15.45 Loov Eesti 10 sünnipäeva tähistamine, tort ja jook

 

Merilin Laager on Loov Euroopa Kultuuri taotluste ekspert. Merilini kogemus tuleneb eraettevõtlusest, kus ta tegeleb peamiselt avaliku, kolmanda ja erasektori nõustamisega ja regionaalse ning Euroopa Liidu finantsvahenditest rahastatavate arendusprojektide koostamise ning juhtimisega erinevates valdkondades: kultuur, haridus, sotsiaalsfäär, keskkond, investeeringud infrastruktuuri, teadus- ja arendustegevus.
Anu Ernits on MEDIA Desk Eesti juht ja sellega seotud alates 2006 aastast. 2005 aastal oli ta MEDIA rahastatud stsenaristika koolitusprogrammi North by Northwest Ida-Euroopa koordinaator. Anu on lõpetanud TLÜ kultuuriajaloo/kultuurikorralduse ja EKA tekstiilidisaini erialad.
Paolo Montemurro on rahvusvahelise konsortsiumi Materahub projektidirektor. Materahub on pühendunud alustavate ettevõtjate toetamisele rahvusvahelisel tasandil. ICCI projekti raames töötati välja kultuuri rahvusvahelistumisestrateegia, koolitused ja käsiraamat. Materahub oli ICCI projekti juht ja Loov Eesti osales seal partnerina.
Ragnar Siil on rahvusvahelise kultuuripoliitika ja loomemajanduse mõttekoja ja konsultatsiooniettevõtte Creativity Lab asutaja ja tegevjuht, projektijuhtimise, ärimudelite ja loomemajanduse õppejõud ning Euroopa kultuuripoliitika disainerite võrgustiku Cultural Policy Designers Network tegevjuht. Ragnar on töötanud varasemalt Kultuuriministeeriumis kunstide asekantslerina ja nõustanud idapartnerluse riike kultuuripoliitikate reformimisel.
Sten-Kristian Saluveer on Academy Award´iga pärjatud Eesti/Jaapani audiovisuaalmeedia innovatsiooni ja poliitika strateeg, sisu- ja tehnoloogiaettevõtja, kes keskendub Aasia ja Euroopa vahelise silla loomisele audiovisuaalmeedia sisu- ja poliitikakujunduse vallas. Ta on Storytek kiirendi asutaja.
Virgo Sillamaa on kompetentsikeskuse Music Estonia tegevjuht. Music Estonia pakub teenuseid muusikasektorile, esindab Eesti muusikat, muusikuid ning ettevõtteid rahvusvaheliselt, loob ja vahendab uusi kontakte, arendab sektoriteüleseid koostöövõimalusi, algatab ning veab valdkonna uuringuid, korraldab seminare, töötube, osaleb rahvusvahelistes projektides, töögruppides ja organisatsioonides.
Marili Randma on Music Estonia ekspordiprogrammi Volüüm juht
Ilona Gurjanova on Eesti Disainerite Liidu juht. Ta on pidanud disainiloenguid ning kirjutanud artikleid Eesti disaini, Eesti disainipoliitika, disainijuhtimise kohta.lona on olnud Prantsusmaal, Suurbritannias, Soomes, Saksamaal, Leedus, Belgias, USAs, Hiinas, Venemaal ja mujal paljude disainiprojektide kuraator ning on olnud rahvusvaheliste disainikonkursside žürii liige Leedus, Sloveenias. Ta on algatanud Tallinna Disainiöö fetivali, Eesti disainiauhinna Bruno, Eesti Disainimaja ja Tallinn For All projekti, mis on keskendunud kaasavale disainile. Ettevõtjana on ta pakkunud klientidele graafilist disaini ja disainijuhtimise teenuseid rohkem kui 20 aastat.
Kaie Tanner on alates aastast 2001 korraldanud Tallinna rahvusvahelisi koorifestivale, Põhja-ja Baltimaade laulupidusid, Euroopa Kooriühingu laulunädalalaid, Eesti ja rahvusvahelisi dirigentide konkursse ning konverentse jne.

Ta on Rahvusvahelise Koorifestivalide Assotsiatsiooni president ning kuulub Euroopa Kooriühingu EUROPA CANTAT juhatusse, on konsulteerinud festivalikorraldajaid Islandil, Ungaris ja Itaalias. Oli 2018. aasta suvel esmakordselt Eestis toimunud festivali EUROPA CANTAT peakorraldaja.
Eva Leemet on Loov Eesti tegevjuht ja ettevõtluskonsultant. Ta annab ülevaate Loov Eesti kümne aasta jooksul saavutatust.

Loov Euroopa programmi alamprogrammi kultuuri kontaktpunkt on Loov Eestis ja MEDIA alamprogrammi kontaktpunkt on Eesti Filmi Instituudis.