Loov Euroopa

06.05 2020

Kõik kriisiajast

Euroopa Komisjon käivitas spetsiaalse platvormi Creatives Unite, mis aitab loomeinimestel praeguse koroonaviiruse kriisi ajal teavet ja potentsiaalseid meetmeid hõlpsamini jagada.

Innovatsiooni, teadusuuringute, kultuuri, hariduse ja noortevolinik Mariya Gabriel ütles: “Koronaviirusel on laastav majanduslik mõju kultuuri- ja loomesektorile. See veebiplatvorm pakub kultuuri- ja loomesektoritele võimalust ideede ja algatuste jagamiseks ning lahenduste ühiseks loomiseks.

Platvormi käivitamine on jätk 8. aprillil toimunud ELi kultuuriministrite videokonverentsile, kus volinik Gabriel teatas oma algatusest. Platvormi haldab Euroopa Komisjoni pilootprojekt Creative FLIP, mida juhib Goethe instituut koostöös Euroopa loomekeskuste võrgustiku ja teiste partneritega. Platvorm pakub ühist ruumi kõigile, kes otsivad teavet kultuuri- ja loomesektori algatuste kohta, mis reageerivad koroonaviiruse kriisile. See annab ühes ruumis juurdepääsu hulgale olemasolevatele ressurssidele ja arvukatele asjakohastele võrgustikele ja organisatsioonidele. Samuti pakub see kureeritud ruumi, et ühiselt luua ja üles laadida kaastöid lahenduste otsimiseks.

Lisateavet leiate siit. (Lisateave: Susanne Conze – Tel .: +32 229 80236)