Loov Euroopa

21.03 2019

Kinodesse jõuab Loov Euroopa MEDIA rahastatud animafilm “Morten lollide laeval”

Neljapäeval, 21. märtsil esilinastub uus kodumaine lustakas kogupereseiklus “Kapten Morten lollide laeval”. Tegemist on Eesti filmiajaloo läbi aegade suurima rahvusvahelise koostööprojektiga. Filmi arendamiseks eraldati Nukufilmile MEDIA alaprogrammist 2012 aastal arendustoetust  80 000 eurot.

Kaspar Jancise pöörase fantaasiaga “Kapten Morten lollide laeval” räägib poisist nimega Morten, kes tahab väga oma isa eeskujul kapteniks saada. Kui külakesse satub võlur Cucaracha, kes kogemata Morteni väikeseks võlub, algab Morteni lõbus ja pöörane merereis minema kolkakülast.

“Kapten Morten lollide laeval” (rahvusvahelise pealkirjaga “Captain Morten and the Spider Queen) on nukuanimatsioonitehnikas film, mis on valminud Eesti, Iirimaa, Belgia ja Suurbritannia koostöös. Filmi valmimiseks on kulunud kokku seitse aastat. Koostööprojektis tegid kaasa Nukufilm, Telegael (Iirimaa), GRID-Animation (Belgia) ja Calon (Suurbritannia). Filmi on tänaseks linastunud paljudes riikides ja kogunud mitmeid auhindu.

Filmi treiler.