Loov Euroopa

03.06 2020

Kinod on taas avatud!

Alates juunikuust on avatud väärtfilme näitavad kinod Artis ja Sõprus Tallinnas, ning üsna varsti järgnevad neile ka suured kinoketid uute filmide, kuid ka kohandatud kinoskäimise reeglitega.

Kinokavadest võib taas leida Loov Euroopa rahastatud väärt Euroopa filme ja alljärgnevalt väike kokkuvõte neist filmidest, mida juunikuus kinodes näha saab.

Väikestele filmisõpradele linastub juba möödunud nädalast kinodes lõbus lastefilm “Bamsel ja kõuekell ja meie kodumaine raamatu- ja ekraanikangelane Sipsik, mis naases ekraanile pärast põgusat pausi.

Nõudlikumad vaatajad leiavad kinost hetkel julge suhtedraama Meie kaks – liigutav LGBT lugu kahest üle keskkea naisest. Romantiline draama Suvetüdruk viib meid päikeselisse Rivierasse koos kahe noore elluastuja Naima ja Sofiaga.

Alates 5. juunist hakkab kinodes jooksma dokfilm “Šikk friik”, mis räägib legendaarsest Prantsuse moegurust Jean-Paul Gaultier’ist ning kaasab vaataja omal mängulisel moel ühe moekunstietenduse ettevalmistusesse.

Alates 26. juunist on võimalus minna vaatama ajaloolist põnevusfilmi “Spioon“, mis viib ajas tagasi II Maailmasõja aegsesse Rootsi. Samast päevast alates linastub kinodes ka Islandi õuduskomöödia “Janu“.

Häid kinoelamusi!