Loov Euroopa

13.05 2019

Filmipidu Cannes’i Filmifestivalil

13. – 25. maini on käimas Cannesi Filmifestival, kus sel aastal on erinevates programmides rekordarv MEDIA programmi rahastatud filme – koguni 25!
Enam kui pool neist võistlevad prestiižika Kuldse palmioksa pärast. Neisse filmidesse on investeerinud MEDIA programm enam kui 2,4 miljonit eurot ning need on väga erinevatest žanritest ja vaatenurkadest lood, mis on vormunud filmielamuseks suurele ekraanile.

MEDIA programm korraldab festivalil traditsioonilise Euroopa Paviljoni, kus filmitegijatel, levitajatel ja produtsentidel on võimalik korraldada kohtumisi ja väiksemaid koosviibimisi. Euroopa Paviljon on osutund väga populaarseks ettevõtmiseks, kus toimub ka erinevaid showcase‘ ja case study’sid MEDIA rahastatud projektide tutvustamiseks.

Eesti filmi Cannesi programmides sel aastal küll ei leia. Küll aga külastas Rivierat ja tutvus Euroopa filmimaastikuga meie värske kultuuriminister Tõnis Lukas. Ta kohtus filmitegijatega filmiturul Marché du Film ja osales mitmetel konverentsidel ja kohtumistel. Filmifestivali ja turgu külastas sel aastal ligi 60 eesti filmiinimest.