Loov Euroopa

27.09 2017

Euroopa kultuuripärandi päevade teema on sel aastal “Pärand ja loodus: võimaluste maastikud”

1985. aastal alustatud kultuuripärandi päevi on alates 1999 aastast organiseeritud koostöös Euroopa Komisjoni ja Euroopa Nõukoguga. Sel aastal osaleb programmis 30 riiki.

Septembrist oktoobri keskpaigani on Euroopa suurepärane kultuuripärand mitmete ürituste fookuses. Miljonid inimesed kogu Euroopast külastavad tuhandeid väärtuslikke kohti tasuta. Paljud neist kohtadest on avatud vaid Euroopa kultuuripärandi päevade raames. Linnaloodus, ajaloolised aiad, looduskaitsealad, koduõued, rahvuspargid jpm tuuakse tähelepanu keskmesse, et ergutada inimesi neid hoidma ja kaitsma. Rohkem kui 70000 rahvuslikku ja kohalikku sündmust on pühendatud kultuuripärandi väärtustamisele võimaldades niimoodi miljonitel inimestel kogu Euroopast tunnetada oma kultuurilist ja ajaloolist sidet.

Sel aastal pööratakse erilist tähelepanu loodusele, uuritakse, kuidas keskkond mõjutab meie elustiili ja elu üldisemalt ja kuidas kunstnikud tõlgendavad looduse ja pärandi koosmõju. Külastatakse loodusmälestisi, osaletakse üritustel rahvusparkides, avastatakse, kuidas erinevad ettevõtted seonduvad loodusega ja käiakse giidide juhendamisel vabaõhumuuseumites.

LOE EDASI

European Heritage Days Portal