Loov Euroopa

26.06 2020

Euroopa kultuuripärandi auhinnad / Europa Nostra auhinnad 2021 on taotlemiseks avatud!

Nüüd on võimalus tunnustada Euroopa kõige inspireerivamaid arhitekte, käsitöölisi, kultuuripärandi eksperte, spetsialiste, vabatahtlikke, avalikke ja eraasutusi ning kohalikke kogukondi nende saavutuste eest!

Euroopa suurim au kultuuripärandi valdkonnas – need iga-aastased auhinnad tuvastavad ja edendavad materiaalse ja immateriaalse kultuuripärandi säilitamise ja edendamise parimaid tavasid; ergutavad piiriülest teadmiste vahetust kogu Euroopas; suurendavad üldsuse teadlikkust ja väärtustavad Euroopa kultuuripärandit ning julgustavad eeskuju kaudu edasisi suurepäraseid algatusi.

Auhindadega tunnustatakse silmapaistvaid looduskaitseprojekte, uuenduslikke uuringuid, spetsialistide ja vabatahtlike pikaajalist pühendumist pärandile ning erakordseid algatusi teadlikkuse tõstmisel, koolitamisel ja harimisel.

2021. aastal autasustatakse kuni 30 tähelepanuväärset pärandi saavutust kogu Euroopast. Neist kuni 4 võitjat saavad Grand Prix rahalise preemiaga 10 000 eurot. Publikuauhinna võitja selgub veebipõhisel hääletusel.

Esitatud taotluste hulgast antakse lisaks välja ka kaks ILUCIDARE eripreemiat pärandist lähtuva innovatsiooni ja rahvusvaheliste suhete tipptaseme eest.

Euroopa kultuuripärandi auhindu / Europa Nostra auhindu, mis loodi 2002. aastal ja mida on sellest ajast alates juhtinud Europa Nostra, toetab Euroopa Liidu programm Loov Euroopa. ILUCIDARE eripreemiaid toetab Euroopa Liidu teadusuuringute ja innovatsiooni programm Horisont 2020.

Auhinnad on võitjatele palju kasu toonud, näiteks suurem rahvusvaheline tähelepanu, suurenenud külastajate arv ja jätkurahastamine.

Esitage oma taotlus ja jagage oma edulugusid kogu Euroopas!

Taotlemise tähtaeg on 1. oktoober 2020.

Juhendid ja taotlusvormid leiab www.europeanheritageawards.eu