Loov Euroopa

07.04 2017

Euroopa kultuuripärandi auhinna võitjad on selgunud

5. aprillil anti Brüsselis üle EL kultuuripärandi/Europa Nostra auhinnad 29le võitjale 18st riigist. Muinsuskaitseauhinna saajate hulgas oli ka Niguliste muuseumi Rode altari uurimis- ja konserveerimisprojekt, teadusuuringute kategoorias. Järgmise aasta auhinna taotlemise periood kestab 15. maist kuni 1. oktoobrini.

“Õnnitlen kõiki võitjaid. Nende saavutused näitavad veelkord kui pühendunud on paljud Eurooplased oma kultuuripärandi hoidmisel ning kaitsmisel. Nende projektid rõhutavad märkimisväärselt kultuuripärandi rolli meie eludes ja ühiskonnas. Eriti täna, kus Euroopa seisab silmitsi mitmete suurte ühiskondlike probleemidega, on kultuur hädavajalik aitamaks meil tõsta teadlikkust meie ühisest ajaloost ja väärtushinnagutest ning soodustada tolerantsust, vastastikuse mõistmist ja sotsiaalset kaasatust. Euroopa Kultuuripärandi Aasta 2018ndal aastal on suurepärane võimalus keskenduda sellele, mis meid, kui Eurooplased kokku seovad – ühine ajalugu, kultuur ja pärand. Euroopa komisjon jätkab selle auhinna ja teiste pärandi projektide toetamist läbi Loov Euroopa programmi,” rääkis Tibor Navracsics, Euroopa Komisjoni hariduse, kultuuri, noorsotöö ja spordi volinik.

Ülevaatega kõigist Euroopa Kultuuripärandi auhinna laureaatidest 2017 leiad SIIT

Niguliste muuseumi Rode altari uurimis- ja konserveerimisprojektist loe täpsemalt SIIT

Fotokollaaž 29st võitjast. Foto: Europa Nostra

Kultuuripärandi/Europa Nostra auhinnad antakse üle 15. mail St. Michaeli kirikus Turkus, Soomes. Tseremoonia koondab kokku kuskil 1200 inimest, nende seas spetsialistid, vabatahtlikud ja toetajad üle Euroopa, samuti esindajad EU institutsioonidest, võõrustaja riigist ning teistest liikmesriikidest.