Loov Euroopa

01.10 2020

Elron viib kino Tallinnast Tartusse, Valka, Koidulasse, Narva ja Viljandisse

Filmifestivali Kino Maale eriprogramm Rongfilm linastub 5.-25 oktoobrini viies Elroni rongis, mis sõidavad Tallinna-Tartu-Valga, Tallinna-Tartu-Koidula, Tallinna-Viljandi ja Tallinna-Narva liinidel. Rongifilm on maailmas esimene ja ainulaadne viis, et näidata filme festivali ajal – tänavu on rongfilmide eriprogrammis läbilõige Kino maale üheksast lühifilmiprogrammist, mille fookuses on Saksa filmikunst.

„Uute nutilahendustega katsetav Kino maale filmifestival on loonud festivali eriprogrammi, mis kannab esmakordselt nime Rongfilm ehk festival rööbastel, mida kuvatakse viies Elroni kaugliini rongis oktoobri kolmel nädalal,“ tõi esile Elroni turundus- ja kommunikatsioonijuht Mariis Adamberg.  Ta selgitas, et kuna rongid on olnud läbi ajaloo osaks filmikunstist ja ka paljud rongireisijad on seni vaadanud oma arvutitest pikemate sõitude ajal filme, vastab Kino maale eriprogramm kindlasti paljude reisijate sõiduaja sisustamise ootustele. Tehniliste lahenduste eest rongides hoolitseb Elroni ja Kino maale kauaaegne partner Ledzep Group OÜ.

“Kino maale festivalikavas on sel aastal fookuses Saksa filmikunst. Elroni rongides saab kaasa elada spetsiaalsele eriprogrammile Rongfilm, mis annab ülevaate kõigist üheksast Kino maale filmifestivali lühifilmiprogrammist ehk Saksa filmikunstist Eesti animatsioonižanri juubilaride loominguni,“ selgitas filmifestival Kino maale peakorraldaja Indrek Jurtšenko, kes lisas, et lühifilmid linastuvad Elroni rongides, et kinokultuur jõuaks erinevatesse Eestimaa paikadesse. 

Pikemaid filme ja seansse saavad huvilised vaadata kodukandi kinosaalidest üle Eesti ning esmakordselt ka Kino maale kodulehelt: http://kinomaale.ee/virtuaalne-kinosaal.

Kino maale on Eesti maapiirkondadele suunatud filmifestival, mille programme näitavad mitmekümned kultuuri- ja haridusasutused üle Eesti, veebis ning seda kõigile tasuta.