Loov Euroopa

03.03 2020

Eesti Stsenaristide Gildi kolmas rahvusvaheline meistriklass keskendub loo struktuurile

28.-29. märtsil annab Tallinnas meistriklassi Chris Soth, kelle minifilmi meetod on üks Frank Danieli sekventsiteooria peamisi edasiarendusi. Soth on õpetanud nii struktuuri kui indie-filmide tootmist paljudes riikides üle maailma.

Kahepäevane meistriklass käsitleb dramaatilise ja koomilise pinge loomist nii stseeni, sekventsi kui stsenaariumi tasandil. Esimesel päeval tehakse ülevaade dramaturgia ajaloost ja tutvustatakse kaheksa-astmelist mustrit, mida saab kasutada mudelina iga loo puhul. Teisel päeval käsitletakse minifilmi meetodi kasutamist erinevates žanrites. Loengut illustreerivad paljud näited ja filmiklipid. Esimese päeva lõpul õpetab Soth ka juhtlause (logline) kirjutamist, mille põhjal toimub teisel päeval lühike ajurünnak.

30.-31. märtsiks on võimalik broneerida individuaalne sessioon Chris Sothiga, mis võib tugineda kas juhtlausele või meistriklassi põhjal visandatud struktuurikavandile.

Meistriklass on eriti kasulik algajatele või neile, kes tunnevad, et struktuur pole just nende tugevaim külg, kuid ka professionaalsetele stsenaristidele, kes tahavad oma struktuurialaseid teadmisi rikastada sekventsiteooria praktilise edasiarendusega.

Eesti Stsenaristide Gildi juhatuse liige Leana Jalukse osales Sothi meistriklassis Varssavis juulis 2019 ning pidas seda väga inspireerivaks ja lihtsalt kasutatavaks. “Nädal hiljem läksin residentuuri, kus töötasin ühe oma originaalstsenaariumiga ning Chrisi sisend oli võti, mis aitas mul nii uusi ideid genereerida kui loo ülesehitust kavandada. Kirjutasin stsenaariumi uue versiooni seitsme päevaga.”

Kahepäevase meistriklassi osalustasu, mis sisaldab hommikusi kohvipause ja lõunaid, on 150 eurot; ESG liikmele 125 eurot, tudengile 100 eurot. Individuaalsessiooni hind on 100 eurot. Registreerimisvormi leiab siit. Registreerumistähtaeg on 12. märts.

Eesti Stsenaristide Gild loodi 2018. aasta augustis eesmärgiga edendada professionaalset stsenaristikat. Oktoobris 2019 sai ESG Euroopa Stsenaristide Föderatsiooni liikmeks. Infot Gildi tegevuse, eelseisvate täiendkoolituste ja stsenaariumiarendustöötubade kohta leiab uudiskirjast, mille saab tellida meie kodulehel stsenaristid.ee.

Jälgi ürituse Facebook’i-lehte.

Kontakt: leanajalukse@stsenaristid.ee