Loov Euroopa

28.11 2017

Avatud on kandideerimine noore arhitekti auhinnale

Euroopa Liidu noore arhitekti auhinna (YTAA) eesmärk on toetada ja julgustada äsja ülikooli lõpetanud andekaid arhitekte, linnaplaneerijaid ja maastikuarhitekte.

Oma lõpetanute kandideerimisavalduste esitamiseks peavad arhitektuuriharidust andavad õppeasutused end enne 22. veebruari 2018 registreerima. Sel aastal on võistlus avatud kõigile Euroopa Liidu õppeasutustele, mitmetele mitte-Euroopa riikide ja erikülalistena ka Hiina ja Lõuna Korea arhitektuuri õpetavatele koolidele. Tutvu tingimustega lähemalt YTAA veebis.

Võistlust organiseerib Mies van der Rohe fond koos World-Architects organisatsiooniga ja rahastab Loov Euroopa. Tegemist on juba traditsiooniks saanud Mies van der Rohe auhinna, EL kaasaegse Arhitektuuri auhinna, laiendusega.

YTAA soovib olla kogu arhitektuurihariduse taseme jälgija, võistlusele pakutavaid töid ei piirata ei teema ega mahuga. Rahvusvaheline zhürii valib 12 finalisti seast välja neli võitjat, kes saavad oma arengut ja võrgustikku edasi arendada koos EL Arhitektuuriauhinnaga seotud arhitektide ja kriitikutega Mies van der Rohe auhinna ja tulevikuarhitektuuri platvormi kasutades. Samuti saab iga võitja 5000 eurot, oma profiili Maailma Arhitektide väljapaistvate arhitektide platvormil ja diplomi.

Auhinnatseremoonia toimub 2018. aasta septembris, Veneetsia arhitektuuribiennaalil. Biennaali raames korraldatav näitus toob esile kõik võitnud projektid.