Loov Euroopa

19.04 2017

Parim Kultuurimõis 2017 kutsub – Mõisakunsti konverents 19. mail Raikküla mõisas

Parim Kultuurimõis 2017 kutsub Mõisakunsti konverentsile, mis toimub 19. mail algusega 10.30 Raikküla mõisa kastellihoone suures saalis. Taaskord kutsutakse kokku mõisa- ja kunstirahvas, et arutada mõisate ja kunsti tähenduste üle. Arutletakse Eesti mõisakunsti fenomeni üle, tehakse mõtterännak selle kunagistesse hiilgeaegadesse ja räägitakse mõisatest kui kunsti missiooni kandjatest. Lähtutakse arusaamast, et mõisate taastamine tähendab tervikliku visuaalse keele loomist, kus kunstil on kandev roll, sest mõisad ise ongi kunstiteosed!

Konverentsi lektoriteks on asjatundlikud ja pühendunud inimesed, kellega koos vaadatakse Eesti mõisakunsti minevikku ja olevikku ning püüdakse saada ettekujutust mõisate rollist kunstiväljal. Üles astuvad kunstiteadlased Kadi Polli ja Tiina Abel, arhitekt ja füüsik Kaja Pae, kunstnik ja arhitekt Leonhard Lapin ning Muinsuskaitseameti juht ja kultuurihuviline Siim Raie.
Konverents on mõeldud ajaloolistest hoonetest huvituvatele inimestele, aga loomulikult ka kõikidele kunstnikele, kunstiteadlastele, sisearhitektidele, -kujundajatele ja kindlasti ka mõisahuvilistele. Sel aastal võetakse fookusesse just kunsti võimalused mõisates ja ruumi mõtestamise arhitektuuri ning kunsti abil.

Konverents toimub unikaalses ajaloolises saalis, kus külastajate kasutuses on Raikküla mõisa antiikmööblikollektsioon. Osalejad saavad näiteks võtta kohvitassi aastast 1763 pärinevast nõudekapist, istuda 19 sajandist pärineval biidermeier stiilis sohval ning nautida hetki ühes kunagises klassitsistlikus esindusmõisas! Samas saalis on ürituse ajal avatud ühe 1960/1970 aastate mõjukama kunstniku, Malle Leisi isiknäitus.
Sel aastal tunnustas Eesti Mõisate Ühendus Raikküla mõisa Parima Kultuurimõisa aunimetusega!

Osalustasu 23 € sisaldab lisaks konverentsile ka kohvipausi, lõunasööki ja ettekandeid elektroonilisel kujul! Arve saadetakse e-postiga pärast registreerumist, selle tasumine tagab koha konverentsil.

REGISTREERIMINE kuni 17. maini aadressil: ivo@raikkylamois.ee

Lisainfo telefonil +372 56 244 382