Loov Euroopa

11.05 2017

17 Eesti festivali pälvisid Euroopa festivalide kvaliteedimärgise

17 Eesti festivali, mis pälvisid Euroopa 2017–2018. aasta festivalide kvaliteedimärgise. EFFE (Europe for Festivals, Festivals for Europe) kvaliteedimärgis antakse innovaatilistele festivalidele, et neid ka rahvusvaheliselt tunnustada ja tutvustada.

Märgise said:

Jõulumuusika Festival „Kirikupühad Maarjamaal”
Matsalu Loodusfilmide Festival
Festival „Talveöö unenägu”
TaDaa! Festival
Tallinna Arhitektuuribiennaal
Tallinna Talvefestival
Pärnu rahvusvaheline dokumentaal- ja antropoloogiafilmide festival
Birgitta Festival
NOTAFE
Filmifestival „Kino maale” (Priit Pärna Animafilmifestival)
Tartu rahvusvaheline kirjandusfestival Prima Vista
Rapla Kirikumuusika Festival
Seto Folk
Tallinna Kammermuusika Festival
Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar
Tartu Tudengipäevad
Viru Folk

EFFE kvaliteedimärgis omistati ühtekokku 715 festivalile 39 Euroopa riigist.

Preemiat ja kvaliteedimärgist antakse välja Euroopa Komisjoni projekti EFFE (Europe for Festivals, Festivals for Europe) raames. EFFE on Euroopa eriilmelisi kunsti- ja kultuurifestivale ühendav platvorm. Selle eesmärk on jagada ning vahendada informatsiooni olulisimate valdkondlike sündmuste kohta Euroopas ning viia ellu tegevusi, mis rikastavad nii festivalimaastikku kui Euroopa ühiskonda, edendades kõrget kunstilist taset ja uuenduslikku festivalikorraldust, ning kaasates eri kogukondi eelkõige kohalikul tasandil.

 

EFFE-t viib Euroopa tasandil ellu Euroopa Festivalide Assotsiatsioon (EFA). Eesti festivalikeskust juhib PLMF Arts Management.

 

Järgmise sammuna soovivad eelmainitud 17 EFFE 2017-2018 märgise saanud festivali üheskoos Eestist pärit 2015-2016 EFFE märgise saajatega (24) algatada žanrite ülese festivalide katusorgnisatsiooni ning vastavasisuline pöördumine esitatakse lähiajal Kultuuriministeeriumile.