Loov Euroopa

08.11 2016

#EuropeanFilmChallenge filmivõistluse MEDIA eripreemia võitis Erkki Lindpere

PRESSITEADE
7. november 2016

#EuropeanFilmChallenge filmivõistluse vaheloosimise eripreemia võitis Erkki Lindpere. Euroopa Komisjoni toetusprogrammi Loov Euroopa MEDIA 25. aastapäeva tähistamise puhul välja pandud auhinnaks on sõit Euroopa Filmiakadeemia (EFA) auhinnatseremooniale Poolas. “Juubeli puhul korraldatakse paljudes Euroopa riikides erinevaid filmide vaatamise võistlusi, millest kõigi auhind on sõit EFA 29. korda peetavale auhinnagalale, mis seekord leiab aset 10. detsembril Wrocławis,” ütles Loov Euroopa MEDIA Eesti juht Katre Kajamäe. “European Film Challenge põhivõistlus aga jätkub 15. detsembrini, mil selgub peaauhinna võitja, kes sõidab täieõigusliku delegaadina mainekale Berliini filmifestivalile veebruaris.”

Berlinale reisi nimel jätkavad konkurentsis samuti kõik senised võitjad. “Sama suur šanss festivalile jõuda on ka neil, kes alles täna end võistlusele registreerivad,” märkis Kajamäe. “Meil on lisaks kinodele, VoD-platvormile ja plaadimüügile lai valik suurepäraseid filme ka telelevis. Imelise programmiga PÖFF aga seisab alles ees.” Kajamäe sõnul näitab juba praegune osalemine võistlusel, et Eesti filmipublik tarbib Euroopa kvaliteetkino kõikvõimalikel platvormidel ja muutub üha teadlikumaks Euroopa väärtfilmikinost.

Põhivõistluse Eesti projektijuhi Tiina Terase sõnul on Erkki Lindpere hea näide mitmel platvormil ja erinevat tüüpi filme tarbivast filmisõbrast. “Ta vaatas vahetähtajaks, 31. oktoobriks, ära 10 Euroopa filmi, neist kaheksa kinos ja kaks internetivideolaenutuses. Filmidest kaks olid dokid, kolm aga Eesti enda filmid – just täpselt selline mitmekülgsus, mis üha rohkem hakkab silma kodumaise vaataja filmivalikus.” Terase sõnul olid novembri alguse seisuga Eesti 166 registreerunud kasutaja seas populaarsemad filmid “Julieta”, “Täiuslikud võõrad”, “Teesklejad” ning “Luuraja ja luuletaja”. Populaarsemad vaatamiskohad olid lisaks kinodele ja erinevatele telekanalitele veel ka Lux Expressi bussiliinid.

Loov Euroopa MEDIA programmi toetusega #EuropeanFilmChallenge korraldajad on Eestis A-One Films Estonia, Lätis kino “Bize” ja Leedus kino “Pasaka”. Eesti, Läti ja Leedu Loov Euroopa MEDIA kontaktpunktid panid filmivõistlusele eripreemiana välja auhinnasõidu EFA galale. Võistlust on kavas jätkata ka kevadel, siis on auhinnaks reis delegaadina prestiižsele Cannes’i filmifestivalile.

Võistlusele saab registreeruda veebilehel. Lisainfo Facebooki lehel ja Loov Euroopa kodulehel MEDIA 25 menüüs.

Loov Euroopa MEDIA on Euroopa Komisjoni toetusprogramm, mille eesmärk on suurendada filmisektori konkurentsivõimet ning teoste ja loovisikute piiriülest liikuvust, et jõuda laiema publikuni.

Lisainfo:

Katre Kajamäe
Loov Euroopa MEDIA
Eesti Filmi Instituut
Tel. 627 6065

 Tiina Teras
#EuropeanFilmChallenge projektijuht
A-One Films Estonia
Tel. 557 1235